Jak se měří… Archive

Kampaňové parametry v Google Analytics

Minule jsem se zaměřil spíše na „politické“ problémy související s používáním kampaňových parametrů. A teď se zaměřím na praxi v Google Analytics. Velmi jednoduchý princip Google Analytics nabízí celkem 5 kampaňových parametrů. Každý má jiný význam, ukládá se do jiné kolonky a společně utvářejí poměrně detailní pohled na jednotlivé kampaně. Výhodou je, že úroveň detailu

Proč lidi kašlou na kampaňové parametry

Možnost vyhodnocovat kampaně je výsadou jen těch, kteří měří svůj či cizí web nějakým nástrojem, který to umí. Ale ani ten nejlepší nástroj na světě to nedokáže bez poctivého přispění lidského faktoru. Nástroj dokáže konkrétní kampaň poznat jen tehdy, pokud kampaň patřičně označkujete.

Feedburner: statistiky vašich RSS feedů

Feedburner, ve světě velmi rozšířená služba, která mimo jiné umožňuje měření počtu stažení a prokliků přes váš RSS feed. Na konferenci o Web Analytics, kterou pořádal Dobrý web se španělský analytik Pere Rovira zmínil o tom, že má smysl měřit návštěvnost vašich RSSek.

Jak měřidla měří přesměrování

Měřicí nástroje se v mnohém liší. Velmi málo se však liší v tom, jak měří přesměrování. Měřicí nástroje ani nemohou mít rozdílnou metodiku, není totiž v jejich rukou, co a jak v tomto směru změří.

Unikátní uživatel – zpropadená metrika

Stále více přicházím na chuť metrice uživatel, potažmo unikátní uživatel. Je úžasná a dokáže ledacos zajímavého prozradit. A je ještě zajímavější, pokud se ve svém analytickém bádání neomezujete na Google Analytics.

Odkud jsou vaši zákazníci?

Včera v poradně Google Analytics padl zajímavý dotaz. Jak lze v Google Analytics zjistit, odkud jsou zákazníci, kteří vyplnili formulář na webu, když se to měří jako konverze. Geo segmentace v Google Analytics Google Analytics ve statistikách Hlavní obsah (Top Content) u jednotlivých stránek bohužel nezobrazuje korektní geografické informace ani na relativně malých účtech. Má-li stránka