Tipy a triky Archive

Chtějte implementaci Google Analytics zdarma

Každému správnému developerovi by mělo záležet na tom, jestli váš web plní očekávanou funkci. Jedním ze základních způsobů, jak si kvalitu webu ověřit, je právě měření a analýza webu. To se ale těžko obejde bez nainstalovaného měřicího nástroje.

Proč lidi kašlou na kampaňové parametry

Možnost vyhodnocovat kampaně je výsadou jen těch, kteří měří svůj či cizí web nějakým nástrojem, který to umí. Ale ani ten nejlepší nástroj na světě to nedokáže bez poctivého přispění lidského faktoru. Nástroj dokáže konkrétní kampaň poznat jen tehdy, pokud kampaň patřičně označkujete.

Rychlejší práce s profily v Google Analytics

Používáte-li v Google Analytics účty s více profily, pak už jste si také párkrát řekli.: "To to ten Gůgl nemůže udělat, abych nemusel po přepnutí profilu znova nastavovat datum?" Tentokrát mě nevyslyšel mocný Google, ale Erik Vold z kanadské partičky VKI studios ještě dříve než mi to začalo vadit.

Google Analytics v iPhonu

Nepatřím mezi majitele iPhonu, ale zaujala mě možnost získat Google Analytics v iPhonu za pár dolarů, ale i úplně zadarmo.

Jak najít nové zdroje návštěvnosti v Google Analytics

Už zase přišel dotaz, jestli jde v Google Analytics nějak snadno zjistit, zda přibyly nějaké nové zdroje návštěvnosti nebo klíčová slova. Ještě včera bych to řešil exportováním dat za 2 období do Excelu...

Myslete na svůj měřicí kód

Možná to zní trochu moc charitativně, ale někteří z vás už možná má tu zkušenost, že měřicí kód z webu zmizel, nebo nebyl v plné kondici a změřená data byla k ničemu. Není nad dobře fungující měřicí kód.

Kdo má přístup k vašim statistikám

Zní to jako banální rada, ale ze zkušenosti vím, že podnikatelé docela často rozdávají přístup kúčtům Analytics, ale méně často je zase odebírají.

Účty Google Analytics už jdou mazat

Před pár hodinami Dai Pham na Google Analytics Blogu informoval o tom, že administrátoři už mohou smazat účet Google Analytics.

Google Analytics raději anglicky

Čeština v Google Analytics je ryzí paskvil vyrobený automatickým překladačem, který rozhodně neumí a nikdy neuměl česky, ale asi se v Googlu věří, že to umět bude. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, proč dokáže Google.cz česky blogovat, ale nedokáže si projít vlastní produkt a vychytat alespoň do očí bijící masařky jako např. „autor grafu“ v originále