Chtějte implementaci Google Analytics zdarma

Každému správnému developerovi by mělo záležet na tom, jestli váš web plní očekávanou funkci. Jedním ze základních způsobů, jak si kvalitu webu ověřit, je právě měření a analýza webu. To se ale těžko obejde bez nainstalovaného měřicího nástroje.

Domluvte se s programátory, že vám budou měřicí nástroje implementovat prioritně, svědomitě a zdarma.

Plus pro majitele webů

Pokud vaši programátoři správně chápou význam webové analytiky a pozitivní dopad i vaše i své příjmy, může se vám s nimi i díky kvalitním statistikám lépe spolupracovat. Taky mám pocit, že ty kluky u klávesnic práce daleko víc baví (aj jde od ruky), když má nějaký smysl. A tím například může být i složitá úprava, která má za cíl zvýšit počet objednávek.

Také nemusíte nijak řešit spory mezi vaším analytikem a programátorem, jestli to je či není nutné – měla by to být samozřejmost. Odpadnou vám i tahanice o tom, jestli vložení jednoduchého skriptu do webu opravdu musí trvat 10 drahých hodin apod. Když je to zdarma, je to „problém“ programátora. V dnešní době by už programátoři s takovýmito požadavky prostě měli počítat.

Výhody pro developery a programátory

Je známo, že si programátoři vydělávají programováním. A právě majitel, kterému záleží na úspěšnosti a účinnosti webu, bude mít zájem svůj web rozvíjet. Asi není potřeba vysvětlovat dál.

Měřicí nástroje mají občas samy od sebe trochu schopnost usměrňovat majitele webů v tom, co má a co nemá smysl vytvářet. Takže u webů, které se měří, máte větší šanci, že se nebudete trápit vyráběním náhodných výmyslů, ale častěji se dostanete k práci smysluplné až kreativní.

Chtít něco v IT zdarma je ode mě docela drzost, ale co říkáte na tuto oboustranně výhodnou výjimku?

Comments

  1. By huko

  2. By Anonymní

  3. By JJ

  4. By JJ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.