Google Analytics přijde o report

Jestli se právě učíte zacházet s Google Analytics, můžete rovnou vynechat jedne z reportů. Pro někoho dokonce velmi oblíbená statistika Reverzní cesta k cíli (Reverse Goal Path) údajně brzy skončí. Dozvíte se to přímo v tom reportu v Google Analytics.

Report Reverzní cesta k cíli končí

Report "Reverzní cesta k cíli" končí

Náhrada asi nebude

Na oficiálním blogu Google Analytics jsem o tom žádnou zmínku nenašel. Můžeme tedy pouze tipovat, jestli Google tento report nahradí něčím zajímavějším nebo ne.

Vůbec bych se nedivil, kdyby report zmizel úplně. Ale možná nám Google chystá nějaké příjemné překvapení. Třeba něco jako Path Finder v Omniture, kde si můžete kdykoli nastavit „vzorec“ – kousek cesty (např. dvě po sobě následující stránky) a Omniture vám hned najde části uživatelských cest, které tomuto vzorci odpovídají. Snadno tak odhalíte, co uživatelé dělali potom, předtím, ale i mezi dvěma stránkami apod.

Já osobně jsem tuto statistiku používal zřídka a spíše pro kontrolu, ale častěji při odhalování problému typu „proč to neměří konverze tak jak má“.

Pokud jste s tímto reportem měli něco v úmyslu prozkoumat, raději si pospěšte. Zajímalo by mě, co ve smyslu Google Analytics znamená ono „soon“. Víte někdo, jak dlouho už to tam je?

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.