Nejlepší řešení Referral SPAMu v Google Analytics

 

O Referral SPAMu v Google Analytics už jste pravděpodobně četli. A určitě už jste narazili na různá řešení. Naprostá většina řešení je zdarma a jsou super, pokud máte čas se věnovat referral SPAMu. Pokud jste marketér a máte zajímavější starosti, přišel jsem s řešením, které není zdarma, ale když si spočítáte čas, který strávíte s bezplatnými nástroji, vyjde vás levněji.

Správné řešení je všude stejné

Do Google Analytics účtů přidáte filtry, které z měření jmenovitě vyloučí nežádoucí zdroje. Filtry se vytváří ze statistik návštěvnosti a nekonečných seznamů (např. 12). Většinou je někdo ručně poskládá do regulárních výrazů tak, aby vám vzniklo maximálně 18 filtrů. Pokud je nechcete vkládat ručně, můžete na to použít nástroj.

Tady většina řešení končí. A končí těsně před tím největším problémem: každý týden přibývají noví známí SPAMmeři. Proto vám obvykle za 2-3 týdny začne opět narůstat nežádoucí návštěvnost a musíte instalaci filtrů opakovat.

Proto jsem se se svým nástrojem soustředil právě na bezstarostnou aktualizaci. S tím souvisí i série algoritmů, které generují filtry, aby se minimalizovala lidská chyba, a „komprimují“ filtry tak, aby jich bylo co nejméně, abychom tisíce filtrů zaktualizovali co nejrychleji.

DIGMATO Referral SPAM filter od 19€ na rok

Udělá za vás vše, co potřebujete a používá se jednoduše.

  1. Přihlásíte se se svým Účtem Google
  2. Vyberete Google Analytics Zobrazení, které chcete ochránit před SPAMem
  3. Klikněte na tlačítko „Add Referral SPAM filter“
  4. Jděte se věnovat něčemu kreativnějšímu. :-)

To je vše… fakt. Pokud od vás bude DIGMATO náhodou něco potřebovat, pošle vám e-mail.

Pokud používáte DIGMATO, nemusíte se aktualizacemi zabývat – nástroj to dělá za vás a to i několikrát měsíčně, někdy i 2x týdně.

Většině klientů bohatě stačí nejnižší tarif za 500 Kč (19 €) na rok. A pokud máte od 3 do 10 účtů Google Analytics, které potřebujete ošetřit, je to jen za 1000 Kč (39 €) – za to pořídíte 30-60 minut práce zkušeného analytika (a za to by vám opravdu nestihl celý rok aktualizovat filtry ;-).

Nemusíte se bát

Méně zkušené uživatele Google Analytics je fér upozornit, že Referral SPAM nástrojům dáváte přístupy ke svým Google Analytics účtům. Mnoho expertů v této souvislosti velice správně upozorňuje na možnost zneužití vašich dat. Podobné nástroje mohou z vašeho účtu stáhnout libovolná data a naložit s nimi dle chuti. Během instalování filtrů by mohla aplikace stáhnout přibližně 1 report za sekundu.

Pokud dáte přístupy dostatečně zabezpečené službě, které můžete věřit, že nemá zájem vaše data zneužít, není se většinou čeho obávat. Zdaleka největší možnost zneužití vašich dat má autor nebo provozovatel aplikace, takže si určitě prověřte, kdo je za nástrojem, který chcete použít.

Free nástroje většinou nemají žádná pravidla používání, a i když jste programátor, těžko si můžete i u těch otevřených ověřit, jestli nedělá něco, co po něm nechcete.

DIGMATO oficiálně slibuje, že nestáhne žádná data, která nepotřebuje pro to, co po něm chcete, a protože jsme v Google Analytics Technology Partner programu, vztahují se na nás i další podmínky, jejichž porušení by pro nás bylo velmi nepříjemné.

DIGMATO má za cíl dlouhodobě poskytovat nástroje nejen nad Google Analytics API, proto budeme vždy dbát na soukromí vašich dat. A i přesto, že s nimi budeme na vaše přání nějak zacházet, budeme dělat vše pro to, aby nedošlo k jejich zneužití. Samozřejmě jsem nástroj, jeho zabezpečení i přístup k citlivým datům navrhoval a vytvořil tak, abych ho byl ochotný sám používat, kdyby ho vytvořil někdo jiný. :-)

Ty největší paranoiky by snad mohl uklidnit fakt, že za půl roku máme přístupy k více než 3000 účtům často i zvučných jmen, ale nestáhli jsme z nich ani bajt dat.

Přijďte se zbavit Referral SPAMu na DIGMATO.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.