Rychlejší práce s profily v Google Analytics

Používáte-li v Google Analytics účty s více profily, pak už jste si také párkrát řekli.: „To to ten Gůgl nemůže udělat, abych nemusel po přepnutí profilu znova nastavovat datum?“ Tentokrát mě nevyslyšel mocný Google, ale Erik Vold z kanadské partičky VKI studios ještě dříve než mi to začalo vadit.

Řešení přichází v podobě Greasemonkey skriptu pro prohlížeč Firefox s poněkud děsivým názvem cleanerGAProfileSwitching. Máte-li právě otevřený Firefox a v něm nainstalovaný Greasemonkey extension, tak můžete tento šikovný skritptík nainstalovat hned teď (verze 1.1.0 z 1.8.2008).

Skript při změně profilu zachovává zobrazení a vy tak nemusíte znovu nastavovat datum, graf, pohled na data, segmenty apod.

Greasemonkey skript si i po přepnutí profilu pamatuje aktuální nastavení.

Greasemonkey skript si i po přepnutí profilu pamatuje aktuální nastavení.

Abychom tu měli všechno pohromadě – skript zachovává tyto informace:

  • Zvolené období
  • Zvolené segmenty
  • Počet řádků v tabulce
  • Hloubku detailu grafu (po dnech, týdnech, měsících apod.), neboli „autor grafu“ :-))
  • Zvolená záložka nad tabulkou
  • Zvolený pohled na tabulku

V rámci skriptu vám ještě přibyde užitečná volba „otevřít profil do nové záložky“ (Open in a new tab?). Touto sadou vlastností se skript cleanerGAProfileSwitching stal mým nejoblíbenějším. Jen mě mrzí, že skript nefunguje na přepínání účtů, ale jen profilů.

O Greasemonkey skriptech se něco napsalo. Naposledy včera článek 6 Tools Every Google Analytics User Should Have. Předtím i Dělejte si poznámky v Analytics od Honzy Tichého na blogu H1.cz. A měl bych zmínit i užitečný komentář Pavla Jaška pod článkem Jak najít nové zdroje návštěvnosti v Google Analytics.

Používáte tenhle nebo jiný Greasemonkey skript? Podělte se o zkušenosti v komentářích.

Comments

  1. By Iva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.